Zemědělství

Kolové a pásové traktory

Nejdůležitější stroj v celém zemědělství a možná i na světě - protože jen díky němu jsou pole zoraná, zasetá, sklizená a sklizeň pod střechou. Jsou v největším zápřahu a v těch nejnáročnějších podmínkách od jara do zimy.

Motor, diferenciály, koncové převody, převodovka a hydraulický systém často spojené do jednoho systému i s pracovním nářadím, to vše dostává neskutečně zabrat. Obrovské torzní tlaky, rázy, vysoké teploty, mráz, voda, prach, bláto - to vše zkracuje životnost mechanismů a zvyšuje pravděpodobnost poruchy. A před tím vším dokáže tyto systémy skvěle ochránit technologie Metal Conditioner.

Na ošetření svislých čepů, náprav či tříbodového závěsu pak skvěle poslouží vysokotlaké plastické mazivo LA2. Na přimáznutí čepů, pantů či pístnic pak ideální mazací sprej Lubrisil.

Kombajn

Starají se o tom, aby celoroční práce na poli byla dovedena do úspěšného konce. Pracují jen dva měsíce v roce, ale zato na plný výkon od rána do večera. Musí být 100% funkční a spolehlivě fungovat okamžitě, jakmile to podmínky a počasí dovolí.

Ložiska žací lišty, vytřásacího ústrojí, bubnu nebo drtiče slámy pracují ve vysokých otáčkách a extrémně prašném prostředí. To vede nejen k jejich zahřívání, ale také zadírání. A není nic horšího, než uprostřed pracovní špičky muset na hodiny odstavit kombajn. Tomu dokáže předcházet vysokoteplotní plastické mazivo LC2.

Stejně tak trpí i rozvodové řetězy vytřásacího ústrojí, ty zase proti prachu a zadírání skvěle ochrání mazací sprej Lubrisil.

Motor, převodovku a především pracovní hydrauliku proti přehřívání a přidírání ochrání a ošetří technologie Metal Conditioner, respektive hydraulický olej HO46.

Samochodná řezačka

Mají podobný úkol jako kombajn, jen místo potravy pro lidi sklízejí potravu pro hospodářská zvířata nebo bioplynku. Pracují většinou měsíc na přelomu jara a léta a měsíc na podzim, ale zato na plný výkon od rána do večera. Musí být 100% funkční a spolehlivě fungovat okamžitě, jakmile to podmínky a počasí dovolí.

Ložiska kosící lišty, řezacího ústrojí nebo ventilátoru pracují ve vysokých otáčkách a extrémně prašném a zároveň rostlinnými šťávami agresivním prostředí. To vede nejen k jejich zahřívání, ale také zadírání. A není nic horšího, než uprostřed pracovní špičky muset na hodiny odstavit řezačku. Tomu dokáže předcházet plastické mazivo LAD2 CM, vhodné i pro řezačky s centrálním mazáním.

Stejně tak trpí i rozvodové řetězy řezacího ústrojí, ty zase proti korozi a zadírání skvěle ochrání mazací sprej Lubrisil.

Motor, převodovku a především pracovní hydrauliku proti přehřívání a přidírání ochrání a ošetří technologie Metal Conditioner, respektive hydraulický olej HO46.

Nářadí pro zpracování půdy a setí

Pluhy, radličkové i diskové kypřiče, secí stroje - všechny pracují v půdě, obrací ji nebo kypří až do hloubky půl metru. To jsou obrovské torzní tlaky a zároveň směs prachu, hlíny a vody nebo rostlinných šťáv, to je smrtící kombinace pro 

Nářadí pro sklizeň pícnin

Podrobný popis vhodného ošetření pro Vás postupně doplňujeme. V případě dotazů neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.