Kovovýroba a kovoobrábění
Vysoké otáčky, špony, kov na kov, emulze.

CNC fréza

CNC fréza je stroj, který odstraňuje materiál z kovového dílu pomocí otáčejícího se řezného nástroje. Tímto způsobem lze vytvořit přesné tvary a drážky na povrchu kovu.

Frézky obvykle vyžadují mazivo pro snadnější a plynulejší pohyb řezného nástroje přes kovový materiál. Mazivo snižuje tření a tepelné namáhání a zlepšuje kvalitu povrchu frézovaného dílu. Pro plynulý a přesný pohyb nástroje v lineárním vedení pak doporučujeme penetrační sprej Penesal. Centrální mazací systém CNC frézy buď využívá oleje, které můžete doplnit o technologii Metal Conditioner pro maximální ochranu ložisek a dalších mechanismů. Pokud využívá plastického maziva, pak nejčastěji třídy NLGI 00, kde skvěle funguje naše plastické mazivo LA00 CM, vyvinuté přímo pro centrální mazací systémy.

Soustruh

Soustruh je stroj, který otáčí kovovou tyč nebo plech kolem své osy a odstraňuje materiál pomocí řezného nástroje. To umožňuje vytváření přesných otvorů, drážek a závitů.

Mazivo se často používá při soustružení pro snížení tření a odvod tepla. Mazání mezi řezným nástrojem a obrobkem zlepšuje povrchovou kvalitu a prodlužuje životnost nástroje. Pro tyto potřeby, stejně jako ošetření čelistí soustruhu pro minimalizaci tření při opracování bezkonkurenčně funguje mazací sprej Ultrasil, který zvyšuje i kvalitu opracovaného povrchu a prodlužuje životnost nástroje. Lineární vedení pak skvěle ochrání penetrační sprej Penesal a to i proti šponám a kovovému prachu.

Centrální mazací systém a převodovky soustruhů buď využívají oleje, které můžete doplnit o technologii Metal Conditioner. Pokud využívají plastického maziva, pak nejčastěji třídy NLGI 00, kde skvěle funguje naše plastické mazivo LA00 CM, vyvinuté přímo pro centrální mazací systémy.

Ohybací lis

Používá se k ohýbání plechů do požadovaného tvaru. Plech se umístí mezi dvě pevné desky, které se stisknou a vytvoří se požadovaný ohyb.

Některé typy lisů mohou vyžadovat mazání při pohybu kluzných částí, aby se snížilo tření a zajišťovala plynulost operace. Maziva mohou být použita na vodících tyčích, vahadlech nebo jiných mechanismech lisu, kde skvěle funguje penetrační mazací sprej Penesal. Ohýbací matrici a ohýbaný materiál pak skvěle ochrání mazací sprej Ultrasil. Hydraulické pohony a převodovky pak před přehříváním o opotřebením ochrání technologie Metal Conditioner nebo hydraulický olej HO46.

Stroje na řezání kovů

K řezání kovů se používají různé typy strojů, včetně pil na kovy, plazmových řezaček a laserové řezaček.

Při řezání kovů se někdy používají maziva, aby se snížilo tření a zajišťovalo hladké řezání. Například při použití pily na kovy se často používá řezací olej nebo chladicí kapalina k ochlazování a mazání řezacího procesu - zde skvěle funguje Ultrasil Fluid. Maziva mohou být použita i na vodících tyčích, vahadlech nebo jiných mechanismech řezacího stroje, kde skvěle funguje penetrační mazací sprej Penesal. Ložiska řezacího stroje skvěle ochrání vysokoteplotní plastické mazivo LC2.

Hydraulické pohony a převodovky pak před přehříváním o opotřebením ochrání technologie Metal Conditioner nebo hydraulický olej HO46.

HAŠPL, a.s.

Plastická maziva s extrémní přilnavostí nebo ložisková odolná vysokým teplotám - obojí používáme a obojí funguje skvěle. Líbí se nám celková filozofie AEROTEC a navíc jsou místní firma stejně jako my a máme je tak na dosah ruky. Kterou mimochodem máme skvěle umytou díky jejich mycím pastám.

Detail