Stavebnictví

Rypadlo

Pásové nebo kolové, rypadlo je konstruováno tak, aby dokázalo vybagrovat nebo přesouvat velké množství materiálu - hlíny, štěrku, kamení, atd. Je vystaveno rázům, torzním tlakům, prachu, dešti, vysokým teplotám i mrazu.

Na ošetření čepů ramene doporučujeme vysokotlaké plastické mazivo LA2, pokud má rypadlo centrální mazací systém, pak ideálně plastické mazivo LAD2 CM. To je vhodné i na ošetření otoče a náprav.

Na ošetření pracovní hydrauliky a hydropohonů před přehříváním, nečistotami a opotřebením skvěle ošetří a ochrání technologie Metal Conditioner.

Dumper

Vyvinut speciálně pro jediný úkol - přesouvat velké množství materiálu z místa na místo i v těch nejnáročnějších podmínkách - to je dumper. Malý, střední nebo velký, konstrukce i rizika jsou stejná.

Ať už jsou to čepy korby, které jsou vystaveny vysokým tlakům, prachu a vodě, proti kterým skvěle ochrání vysokotlaké plastické mazivo LA2, nebo kloubový mechanismus zatáčení, který skvěle ochrání plastické mazivo LAD2 CM. 

Motor, hydraulický systém nebo tandemové skříně, to vše proti průnikům nečistot, vody a zadření skvěle ochrání technologie Metal Conditioner.

Kolový nakladač

Kolový nakladač, nebo také kloubový, podle způsobu jakým zatáčí, je takový všestranný pomocník. Nakládá, zvedá, přesouvá, kmitá sem a tam. To má velké nároky na pracovní hydrauliku, převodovku, kloubový mechanismus i čepy.

Čepy ramene proti prachu i vodě skvěle ochrání vysokotlaké plastické mazivo LA2, se systémem centrálního mazání pak LAD2 CM. To samé plastické mazivo skvěle ochrání i kloubový mechanismus. 

Motor, hydraulický systém nebo tandemové skříně, to vše proti průnikům nečistot, vody a zadření skvěle ochrání technologie Metal Conditioner.

Sklápěčka

Má podobný úkol jako dumper, jenom narozdíl od něj převáží materiál na delší vzdálenosti, rychleji a po silnici. Vystavena je však stejným podmínkám a trpí v podobných místech.

Čepy korby i náprav jsou vystaveny vysokým torzním tlakům, prachu i vodě, skvěle je ochrání vysokotlaké plastické mazivo LAD2 CM, které je použitelné i do sklápěček s centrálním mazáním. Na ošetření čepů výklopného čela, přimáznutí čehokoliv a impregnaci pak skvěle poslouží penetrační sprej Penesal.

Motor, převodovku, nápravy nebo retardér, to vše proti přehřívání, průnikům nečistot, vody a zadření skvěle ochrání technologie Metal Conditioner.

Mobilní jeřáb

Je obrovský, těžký, zvedá obrovské těžké věci a ještě si všude dojede sám. Mobilní jeřáb je nenahraditelný pomocník ve stavebnictví, ale také extrémně náročný na údržbu, především kvůli bezpečnosti - vše musí fungovat bezchybně.

Lano, lanovody, naviják, vše je vystaveno dešti, mrazu a tedy korozi, proto je potřeba perfektně impregnovat. Na to skvěle poslouží mazací sprej Lubrisil, který lano nejen perfektně namaže, ale i napenetruje.

Ložiska lanovodů, čepy ramene i otoč jeřábu pak skvěle ošetří plastické mazivo LAD2 CM nebo LA00 CM, použitelné i pro systémy centrálního mazání. Stejně tak je LAD2 CM vhodné i pro mazání náprav a svislých čepů.

Motor, převodovku, pracovní hydrauliku, nápravy nebo retardér, to vše proti přehřívání, průnikům nečistot, vody a zadření skvěle ochrání technologie Metal Conditioner.

Věžový jeřáb

S úkolem zvedat a dopravit těžké věci a materiál do velkých výšek se pojí mnoho rizik. Ať už jsou to prach, déšť a mráz nebo obrovské torzní tlaky vlivem větru. To klade na ošetřování věžového jeřábu obrovské nároky.

Lano, lanovody, naviják, vše je vystaveno dešti, mrazu a tedy korozi, proto je potřeba perfektně impregnovat. Na to skvěle poslouží mazací sprej Lubrisil, který lano nejen perfektně namaže, ale i napenetruje.

Ložiska lanovodů, čepy ramene i otoč jeřábu pak skvěle ošetří nejvýkonnější plastické mazivo LC2 nebo vysokotlaké a voděodolné LAD2 CM, použitelné i pro systémy centrálního mazání. 

Převodovku a hydraulický pohon proti přehřívání, průnikům nečistot, vody a zadření skvěle ochrání technologie Metal Conditioner.

Metrostav a.s.

Maziva AEROTEC nám pomohla vyřešit problém s vysokou poruchovostí převodovek na důlních kladivech. Po ošetření přehřívání a poruchovost výrazně klesly a s tím i náklady na servis a neplánované odstávky.

Celý příběh