O nás

AEROTEC GROUP a.s. je ryze českou společností založenou v roce v roce 2016. Vývoj a výroba produktů je v České republice, obchodně společnost působí na Slovensku, Austrálii, Novém Zélandu.

Kdo jsme a co deláme?

Neustálé hledání řešení technických problémů našich zákazníků v návaznosti na oblast mazání, vede k vývoji nových prostředků, které jsou po uspokojivém testování uváděny na trh. Jednoznačnou prioritou této činnosti je kvalita a výkon produktu. Jednoznačná a prokazatelná výkonnost produktů se značkou Aerotec umožňuje nahradit méně výkonné produkty, čímž je výrazně podpořena jejich snížená spotřeba k údržbě strojních zařízení při zachování jejich plných funkčnosti, což má jednoznačně v budoucnu dopad ke snížení zátěže životního prostředí. Společnost dlouhodobě myslí ekologicky a k tomu je veden i výběr směru vývoje vlastních produktů.

Naše historie

Nová řada produktů s obchodním názvem AEROTEC® vznikla v roce 2013, kdy společnost přišla s myšlenkou použití základního produktu AEROTEC® Metal Conditioner v letectví. Během prvního roku se rozšířila nabídka o vlastní produktové řady mazacích i penetračních sprejů a plastických maziv. Rozšířené portfolio produktů je od té doby prodáváno do odvětví strojního průmyslu, zemědělství, automotive a také k domácímu a hobby využití. V roce 2015 byla zahájena strategická restrukturalizace celé obchodní sítě, která odrážela novou obchodní vizi společnosti a změnu obchodní strategie zaměřené i na zahraniční trhy. V květnu 2016 vznikla nová společnost s obchodním názvem AEROTEC GROUP a.s.

Naše vize

Společnost AEROTEC GROUP a.s. chce být světově známou prémiovou značkou, řešením a jasnou volbou pro všechny, kteří bojují s ničivými dopady opotřebení kovů a hrozbou pro všechny stroje, třením kov na kov. Zlepšováním kondice strojů a kovových komponent chceme přispívat k lepší kondici naší planety. Misí AEROTEC GROUP a.s. je usnadňovat život a práci jednotlivcům i průmyslovým podnikům. Pomáháme jim prodlužovat životnost kovových komponentů a strojů, spořit prostředky a energie, zvyšovat spolehlivost provozu. Toho dosahujeme výrobou a prodejem extrémně výkonných maziv, která zásadně pomáhají redukovat tření kov – kov a vysoce efektivně řeší i široké spektrum problémů namáhaných kovů.

Život v molekule - Příběh AEROTEC®

Je tomu mnoho let, co jsme poprvé sledovali účinky “zázračných” přípravků pro ošetření motorů a jiných technických zařízení, založených na různých platformách funkčních aditiv. Zpravidla se však jednalo o přípravky, které pomáhaly pouze dočasně, a nebo jejich použití skýtalo určitá rizika. Vzhledem k tomu, že se mnoho let pohybujeme v letectví, letecké výrobě a provozujeme komerčně několik letadel, zajímala nás vždy hlavně otázka zvýšení bezpečnosti v letectví - při nenadálých situacích, které pilot nemůže přes veškerou poctivou snahu o kvalitní údržbu ovlivnit.

Snaha podílet se na zvýšení spolehlivosti a bezpečnosti létání byla natolik silná, že jsme započali s vývojem vlastního produktu, který by byl jednoduchý na servisní aplikaci, měl jasné a intuitivní dávkování, působil přímo na ošetřený povrch, byl šetrný k životnímu prostředí a zejména pomohl zvýšit bezpečnost a životnost ošetřených dílů a tím automaticky zvýšit bezpečnost leteckého provozu. Zadání bylo dané, ale cesta ke splnění cíle velmi složitá. Od samého počátku jsme tušili, že půjdeme tak trochu “proti proudu”. Znalci z oboru maziv a tribologie hovořili o tom, že se vydáváme do slepé uličky a vše je již popsané, že nemůžeme přijít s něčím co by opravdu mohlo naplnit vytyčené požadavky.

Co pro Vás můžeme udělat?

Jsme si vědomi, že některé obory jsou v nepřetržitém provozu, neznají víkendy, svátky a jedou ve dne v noci. A že některé problémy nepočkají na ranní směnu do pondělí, ale je třeba je řešit hned. Proto jsme Vám připraveni poradit kdykoliv, ať už na naší infolince technické podpory či skrze náš kontaktní formulář.
Jsme výrobce, nikoliv dealer či distributor. Produkty v našem portfoliu sami vyrábíme, mícháme, plníme, lepíme a balíme. Máme tak maximální kontrolu nad celým výrobním procesem a jsme tak schopni garantovat 100% kvalitu a výkonnost našich produktů.
Většinu našich produktů držíme skladem a pokud náhodou některý dojde, díky vlastní výrobě jsme schopni ho rychle doplnit. Spolupracujeme s vícero soukromými dopravci, díky kterým Vám můžeme nabídnout více možností dopravy, které budou maximálně vyhovovat Vašim potřebám.
Každý zákazník je pro nás důležitý. Ať už jste malý soukromník či nadnárodní firma, Vaše potřeby jsou pro nás na první místě. Pro každého jsme připraveni nalézt to správné řešení pro maximální spokojenost.
Jsme si vědomi, že planetu na které žijeme, máme jen jednu a je potřeba si ji chránit a předat ji dalším generacím v dobré kondici. Proto ulehčujeme životnímu prostředí nejen snížením zátěže těžkými kovy, snížením spotřeby paliv a maziv, ale k balení zásilek používáme například recyklovaný papír a minimum plastů.

Vlastní pochyby nad možností realizace splnění vytyčených cílů v průběhu několika let vývoje byly korunovány úspěchem a společné úsilí pracovního týmu došlo naplnění v roce 2013, kdy byla připravena první vývojová varianta technologie pod názvem AEROTEC® Metal Conditioner. Ještě v témž roce začalo období hloubkových testů, rozličných rozborů, aplikačních optimalizací a zároveň byla zahájena výroba koncových produktů, do kterých byla zakomponována inovativní technologie AEROTEC® Metal Conditioner (dále jen AMC). Vznikla základní produktová řada výrobků pro jednoduché praktické použití a aplikaci (tzv. „ready-to- use“) a byla uvedena na český trh pod značkou AEROTEC®. Krátce po zahájení prodeje se začal trh ptát, co vlastně produkt AMC představuje? Je opravdu tak inovativní a bezpečný? Má v dnešní rozvinuté době praktické využití?. Je vůbec možné, aby byl aplikovatelný v tak rozsáhlém spektru použití? Jasně a zřetelně říkáme ANO a ZDE se podívejme na nosnou technologii AMC podrobněji.

AEROTEC a sport

Fandíme sportu a snažíme se ho nejen aktivně provozovat, ale také podporovat.

V rámci své podpor se zaměřujeme především na týmy, ktoré pracují s dětmi a dávají příležitost těm, kteří by bez podpory sponzorů neměli možnost plnit si své sny.


Dotace TECHNOLOGIE XII. - Covid-19

Dotace_TECHNOLOGIE_XII-COVID-19.pdf