Hutnictví a kamenolomy

Těžké těžební stroje

Pracují pomalu, zato obrovskou silou. Ze stěn lomu či kamenolomu těží obrovské množství materiálu, který následně přesouvají k dalšímu zpracování. Jsou vystaveny extrémním tlakům, prachu, vodě, počasí. Vyžadují tedy maziva odolná vysokým tlakům a přírodním vlivům.

Ložiska pracovních nástrojů a dopravníků ochrání vysokotlaké a vysokoteplotní plastické mazivo LC2, respektive vysokotlaké a voděodolné LAD2 CM. To stejně dobře poslouží i na čepy či šroubové převody.

Řetězy či lanovody perfektně ošetří mazací sprej Lubrisil, a to jak před zadřením, tak před korozí.

Diesel agregáty a převodovky před přehříváním, kondenzáty či opotřebením ochrání technologie Metal Conditioner, hydraulické systémy a hydromotory pak hydraulický olej HO46.

Těžké dumpery

Vyvinut speciálně pro jediný úkol - přesouvat velké množství materiálu z místa na místo i v těch nejnáročnějších podmínkách - to je dumper. Malý, střední nebo velký, konstrukce i rizika jsou stejná.

Ať už jsou to čepy korby, které jsou vystaveny vysokým tlakům, prachu a vodě, proti kterým skvěle ochrání vysokotlaké plastické mazivo LA2, nebo kloubový mechanismus zatáčení, který skvěle ochrání plastické mazivo LAD2 CM. 

Motor, hydraulický systém nebo tandemové skříně, to vše proti průnikům nečistot, vody a zadření skvěle ochrání technologie Metal Conditioner.

Kolový nakladač

Kolový nakladač, nebo také kloubový, podle způsobu jakým zatáčí, je takový všestranný pomocník. Nakládá, zvedá, přesouvá, kmitá sem a tam. To má velké nároky na pracovní hydrauliku, převodovku, kloubový mechanismus i čepy.

Čepy ramene proti prachu i vodě skvěle ochrání vysokotlaké plastické mazivo LA2, se systémem centrálního mazání pak LAD2 CM. To samé plastické mazivo skvěle ochrání i kloubový mechanismus. 

Motor, hydraulický systém nebo tandemové skříně, to vše proti průnikům nečistot, vody a zadření skvěle ochrání technologie Metal Conditioner.

Drtičky a třídičky

Podrobný popis vhodného ošetření pro Vás postupně doplňujeme. V případě dotazů neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.

Sklápěčka

Má podobný úkol jako dumper, jenom narozdíl od něj převáží materiál na delší vzdálenosti, rychleji a po silnici. Vystavena je však stejným podmínkám a trpí v podobných místech.

Čepy korby i náprav jsou vystaveny vysokým torzním tlakům, prachu i vodě, skvěle je ochrání vysokotlaké plastické mazivo LA2, respektive LAD2 CM, které je použitelné i do sklápěček s centrálním mazáním. Na ošetření čepů výklopného čela, přimáznutí čehokoliv a impregnaci pak skvěle poslouží penetrační sprej Penesal.

Motor, převodovku, nápravy nebo retardér, to vše proti přehřívání, průnikům nečistot, vody a zadření skvěle ochrání technologie Metal Conditioner.

Důlní rypadlo

Pásové nebo kolové, rypadlo je konstruováno tak, aby dokázalo vybagrovat nebo přesouvat velké množství materiálu - hlíny, štěrku, kamení, atd. Je vystaveno rázům, torzním tlakům, prachu, dešti, vysokým teplotám i mrazu.

Na ošetření čepů ramene doporučujeme vysokotlaké plastické mazivo LA2, pokud má rypadlo centrální mazací systém, pak ideálně plastické mazivo LAD2 CM. To je vhodné i na ošetření otoče a náprav.

Na ošetření pracovní hydrauliky a hydropohonů před přehříváním, nečistotami a opotřebením skvěle ošetří a ochrání technologie Metal Conditioner.

HDTS Power s.r.o.

Technologii maziv AEROTEC využíváme dlouhodobě pro ošetření veškeré těžké mechanizace - ať už osmikolových sklápěček Scania nebo buldozerů a dumperů. Stroje pracují na hranici svých možností a AEROTEC nám výrazně snižuje poruchovost.

Detail

Ligranit a.s.

Maziva AEROTEC používáme dlouhodobě na těžkou techniku v kamenolomu - ať už rypadla či kolové nakladače. Maziva nám maximálně vyhovují nejen svojí výkonností, ale také odolností vymývání. Poměr cena - výkon je nepřekonatelný.

Detail