Zahradní technika

Bubnová benzínová sekačka

Pokud vlastníte zahradní sekačku s benzínovým motorem, je potřeba pravidelně řešit výměnu oleje. Protože se jedná o motor s vysokými otáčkami a malou olejovou náplní, dochází k rychlé degradaci oleje šponami a nečistotami. Ideální je tedy motor při každé výměně oleje pravidelně ošetřit technologií Metal Conditioner. Mechanismy a lanka startovací páky a páky pohonu ošetřete proti korozi a zasekávání mazací kapalinou Penesal Fluid.

Křovinořez

Pracuje často hodiny v kuse, v horku i dešti a v obrovských otáčkách. Mluvím nejen o motoru, ale také o žací hlavě křovinořezu. Pokud se bavíme o motoru, čtyřdobý je ideální ošetřit při každé výměně oleje technologií Metal Conditioner. V případě dvoutaktního motoru pak doporučujeme pro směsné mazání používat náš olej Garden 2T SE, který byl vyvinut přímo pro směsné mazání zahradní techniky. Vyznačuje se nejen velmi nízkou kouřivostí, ale také perfektní ochranou motoru.

Na ložisko žací hlavy pak ideální vysokoteplotní plastické mazivo LC2, které ochrání nejen před vysokými teplotami, ale také pronikajícími rostlinnými šťávami a vodou.

Motorová pila

Malý stroj, ale přece tolik zatížených mechanismů - motor, lišta, řetěz. Dvoutaktní motor pracuje v náročných podmínkách a vysokých otáčkách, o řetězu zakusujícím se do dřeva a liště vystavené torzním tlakům nemluvě. V případě motoru pak doporučujeme pro směsné mazání používat náš olej Garden 2T SE, který byl vyvinut přímo pro směsné mazání zahradní techniky. Vyznačuje se nejen velmi nízkou kouřivostí, ale také perfektní ochranou motoru.

Na ošetření řetězu a lišty je ideální kombinace Metal Conditioner a Ultrasil Fluid. Postup pro ideální impregnaci řetězu a lišty je následující - nejdříve řetěz necháme vyčistit od nečistot v ekologickém mastném čističi Greasy Cleaner. Následně řetěz ošetříme Ultrasil Fluid a necháme několik hodin navzlínat. Následně řetěz vytřeme dosucha a nasadíme na lištu. Biologicky odbouratelné mazivo na řetěz doplníme o technologii Metal Conditioner, která zajistí maximální ochranu řetězu i lišty při práci.

Zastřihovač živých plotů

V případě elektrického zastřihovače plotů je ošetření jednoduché - odstraníme zbytky starých maziv a nečistot z nůžek s pomocí Degreaser Spray, vytřeme dosucha a následně styčné plochy šetrně ošetříme Penesal Spray. Necháme navzlínat do styčných ploch, zastřihovač necháme chvíli pracovat naprázdno a následně nůžky vytřeme dosucha od přebytečného maziva.

U zastřihovače s dvoutaktním motorem pak buď olej pro směsné mazání doplníme o Metal Conditioner, respektive použijeme náš olej pro směsné mazání Garden 2T SE.