Zemědělství
Počasí.
Extrémní zátěž.
Vysoké nároky.

Zemědělské podnikání má mnoho rizik, ale jen část z nich můžete ovlivnit vy sami. Je jen na vás, kde všude se rozhodnete šetřit svůj čas a peníze.

Traktor

: Pohonná jednotka, která je srdcem každého zemědělského podnikání, protože odvádí většinu té nejnáročnější práce. Tahá pracovní nářadí, které zpracovává půdu, kypří, rovná, seje, seče, nahrabuje, lisuje. Pracuje celý rok, každý den - v horku, v zimě, v suchu i dešti. A právě proto prochází zatěžkávací zkouškou každá jeho část, každý mechanismus, ať už motor, převodovka či nápravy. Motory pracují celé hodiny pod zátěží s vysokým kroutícím momentem, převodovka a hydraulický systém jsou vystaveny rázům při práci s nářadím, diferenciály a koncové převody zase nárazům v náročném terénu a torzním silám. Převodovka bývá navíc často spojena jednou olejovou náplní se zadním diferenciálem a hydraulickým systémem, což vede ke kompromisům, které životnosti systémů neprospívají. Všechny tyto mechanismy je však možné ochránit aplikací AEROTEC Metal Conditioner (prolink na e-shop) a minimalizovat tak nežádoucí projevy, jako je opotřebení, ale také přehřívání a hlučnost. Pro ošetření křížových kloubů náprav, předního a zadního tříbodového závěsu pak doporučujeme plastické mazivo AEROTEC LA2.

Kombajn

Stroj, který výsledek celoroční tvrdé práce sklidí z pole. Z dlouhých dvanácti měsíců roku pracuje často jen pár týdnů, ale v maximálním nasazení. O to větší jsou nároky na jeho výkon a spolehlivost. Musí být připraven okamžitě a spolehlivě nastoupit do plné zátěže a fungovat dokud jsou ty správné podmínky. Celý sklízecí mechanismus kombajnu je poháněn hydraulicky a tak mezi nejzatíženější systémy kombajnu patří hydraulický systém. Na jeho ochranu a zvýšení výkonnosti je vhodné použít AEROTEC Metal Conditioner. Vytřásací mechanismus, buben i dopravník slámy zakončení drtičem jsou mechanismy plné ložisek, které jsou pod velkými otáčkami a ve velmi prašném prostředí, čímž se výrazně zkracuje jejich životnost. Vysoké otáčky a abrazivum vedou k zahřívání a to až takovému, že způsobí vznícení prachu a slámy a následky už si můžete domyslet sami. Prevencí a ochranou je v tomto případě plastické mazivo AEROTEC LC2, které zajistí maximální ochranu ložiska i celého stroje. Na ošetření řetězů pak jednoznačně AEROTEC Lubrisil Spray, který zajistí ochranu před prachem i vzdušnou vlhkostí a řetěz tak budeš v 100% kondici.

Show Products

Reference:

Farma Rodiny Čtrnáctých - Velké Číčovice

Používají: BO 1, Degreaser, Soft Cleaner, Lubrisil Spray, Penesal Spray, Metal Conditioner, LA2

V našich strojích používáme kompletní řadu produktů AEROTEC®. Stroje mají tišší chod, pocitově vyšší výkon, při výměnách olejových náplní je "starý" olej viditelně v lepším stavu než dříve a v kopci traktor zvládá vyšší pojezdovou rychlost při stejném výkonu.

Celý příběh